Mebelki dla chłopca

Gdy nasz maluch przestaje być już niemowlakiem, zaczyna mieć swój gust i upodobania, to jest to najwyższa pora, aby urządzić jego własny pokój. Dla dziecka oczywiście najważniejsze jest, aby znalazły się w nim ulubione gadżety, zabawki, książeczki, czy kredki. Rodzice natomiast stawiają przede wszystkim na dobre jakościowo, praktyczne w użyciu meble, które będą służyły przez wiele, wiele lat.

Stylizacja, a co za tym idzie także rodzaj mebli zależy od płci dziecka. To, co będzie się podobało chłopcu, niekoniecznie będzie pasowało do pokoju dziewczynki. Większość chłopców raczej źle czuje się w pokoju utrzymanym w cukierkowo różowych barwach. Bezpiecznym rozwiązaniem będą ciekawe, żywe kolory: niebieski, zielony, czerwony i żółty. Na rynku dostępnych jest mnóstwo mebli dla dzieci we wszystkich wesołych barwach, jednak nie zawsze ich atrakcyjna cena i sympatyczny wygląd idzie w parze z dobrą jakością. Np. wiele krzesełek jest wyprodukowanych z bardzo lekkich i dosyć delikatnych materiałów, aby dziecko mogło je swobodnie przenosić. Jednak nie możemy liczyć, że tego typu rzeczy przetrwają lata. Dlatego lepiej jest zainwestować w porządny, drewniany komplet mebli, które też często w ofertach pojawiają się w kilku wariantach kolorystycznych.

Co musi się znaleźć w pokoju naszego syna? Najważniejsze to solidne, wygodne łóżko, z którego nie wyrośnie. Typowe łóżka dziecięce są sporo krótsze, niż np. małżeńskie. Warto rozejrzeć się za długim łóżkiem z dobrym materacem, wtedy mebel posłuży znacznie dłużej. Jeśli zależy nam bardziej na wyglądzie, musimy brać pod uwagę to, że za kilka lat niestety łóżko trzeba będzie wymienić.

Do tego potrzebny będzie komplet mebli: szafa na ubrania wiszące, szafa z półkami na rzeczy składane, biurko i krzesło, oraz regał na książki, gry i zabawki. Zwłaszcza regał z mnóstwem półek jest wyjątkowo przydatny, pozwala uporządkować wszystkie drobne przedmioty. Wystarczy wrzucić wszystko do kolorowych gustownych pudełek i ustawić je na półkach. Dzięki temu możemy zapanować nad typowym dziecięcym chaosem różnych rzeczy porozrzucanych po całej podłodze. Szafy i burko często są sprzedawane w kompletach z takimi samymi uchwytami i w jednakowym stylu. Ciekawym rozwiązaniem są np. zupełnie białe meble, kontrastujące z kolorową pościelą, dywanem, pudełkami, dodatkami. Takie pomieszczenie powinno tryskać energią, dziecięcą beztroską i entuzjazmem. Dobrze, gdyby mówiło coś o zainteresowaniach chłopca, np. jeśli pasjonuje się samolotami – ustawmy na regale szereg sklejanych modeli.